Wszystkie kolekcje
Zbieranie
Link do ankiety
Jak to zrobić, żeby ankieta była aktywna tylko w wybranym okresie czasu?
Jak to zrobić, żeby ankieta była aktywna tylko w wybranym okresie czasu?

Czyli automatyczny start i koniec badania

Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Chcesz wysłać test wiedzy pracownikom?
Ankietę, ale dopiero określonego dnia?

Automatyczny start i koniec badania, może być dla Ciebie przydatny.

W zakładce Tworzenie --> Ustawienia ankiety --> Automatyczny start i zakończenie badania możesz określić z dokładnością co do minuty czas, kiedy Twoja ankieta będzie aktywna

Automatyczne rozpoczęcie ankiety.

Zdarzają się badania, które chcesz rozpocząć konkretnego dnia. Ważne jest wtedy, żeby ankieta była dostępna dokładnie o tej godzinie, o której komunikujemy respondentom. Jeżeli chcesz, by ankieta aktywowała się automatycznie, bez Twojej ingerencji, wybierz opcję Aktywuj ankietę wybranego dnia w funkcjonalności Automatyczny start i zakończenie badania.

Załóżmy, że chcesz rozpocząć badanie 12 listopada o północy. Chcąc upewnić się, że Twoja ankieta działa, wchodzisz do panelu badania 12 listopada o 00:02, i widzisz że Twoja ankieta jest nieaktywna. Dlaczego?

Otóż ankieta jest już dostępna dla respondentów i czeka na pierwszą próbę wypełnienia. Zmieni swój status w systemie na aktywna, gdy pierwszy respondent wejdzie w link.

Bez akcji ze strony respondenta ankieta nie zmieni statusu na aktywna. Jest ona w trybie oczekiwania, przez co możesz mieć wrażenie, że ankieta “nie działa”.

Dla przykładu, jeżeli badanie zaczyna się 12 listopada o 00:00, a pierwszy respondent wejdzie w link 13 listopada o 7:00, to ankieta przejdzie z trybu czuwania i w systemie będzie widoczna jako aktywna.

Należy pamiętać, żeby dezaktywować ankietę przed udostępnieniem linku do badania.

Ankieta automatycznie zostanie aktywowana i dezaktywowana w ustalonym czasie.

Automatyczne zakończenie ankiety.

W momencie, gdy chcemy zautomatyzować zakończenie badania, warto skorzystać z funkcji Automatyczny start i zakończenie badania.

Po zaznaczeniu opcji Zakończ ankietę wybranego dnia, ankieta automatycznie się dezaktywuje.

Załóżmy, że Twoje badanie będzie się kończyć 16 listopada o 14:00. Gdy wejdziesz do panelu o 14:02, ankieta dalej będzie widoczna jako aktywna.

Dzieje się tak, ponieważ bodźcem do dezaktywacji jest wejście w link przez spóźnialskiego respondenta.

Dla przykładu, jeżeli respondent będzie chciał rozpocząć wypełnianie ankiety o 15:02 (a badanie zakończyło się o 14:00), to pojawi się komunikat o tym, że badanie zostało zakończone, a ankieta zmieni status w systemie na nieaktywną.​ 

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?