Nowy projekt

Czym się różni ankieta od formularza, testu i widgeta

Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Do dyspozycji masz aż trzy rodzaje projektu. Każdy rodzaj różni się przede wszystkim przeznaczeniem. Do większości badań będzie Ci potrzebna klasyczna ankieta. Jeżeli chcesz przeprowadzić test wiedzy, test diagnostyczny lub test psychologiczny wybierz Test. Natomiast jeżeli chcesz dotrzeć z badaniem do  użytkowników swojej strony internetowej gorąco polecamy Widget.

Ankieta

Ankieta jest klasycznym badaniem opinii zwykle na temat jakiegoś zagadnienia. Uzyskane dzięki ankiecie wyniki zbiorcze z udzielonych odpowiedzi prezentowane są w ujęciu liczbowym i procentowym. Jeżeli nie jesteś pewien co wybrać to wybierz ankietę. Sprawdza się w 95% zastosowań.

Test wiedzy / Ocena

Test to ankieta z możliwością przypisania punktów do określonych odpowiedzi. Na podstawie uzyskanej ilości punktów obliczany jest wynik końcowy. Jest to technika mająca zastosowanie głównie w ocenach pracowniczych dla działów HR, kwestionariuszach pomiaru cech osobowości czy przy innego rodzaju ewaluacji. Dodatkowo w tym rodzaju badania możesz zdefiniować mierzone kategorie (obszary) a następnie zdefiniować odpowiednią interpretację wyników, która będzie wynikiem całego badania.

Ankieta na stronę www

Ankieta na stronę www to mało inwazyjna forma ankiety widoczna na Twojej stronie www. Ankieta może się pojawić w dowolnie zdefiniowanym momencie. Zawsze będzie zawierała tylko i wyłącznie jedno pytanie, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca na ekranie. Jeżeli będziesz chciał rozwinąć tematykę badania rozpoczętą w ankiecie na stronie www możesz kontynuować badania w pełnym badaniu ankietowym. Badanie wyświetli się w nowej karcie przeglądarki lub na warstwie zasłaniającej stronę internetową.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?