Zmiana szablonu wiadomości

Czyli jak zmienić szablon zaproszenia e-mail?

Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W przypadku, gdy mieliśmy już na swoim koncie dodany szablon zaproszenia i chcemy go zmienić oraz na bazie niego stworzyć nowy to należy przejść przez poniższe punkty:

1. Wybieramy dowolną ankietę na koncie i przechodzimy do zakładki ZBIERANIE --> Wysyłka na e-mail --> Skonfiguruj wysyłkę.
2. W kroku 1 wybieramy


A następnie wybieramy dowolny adres e-mail z listy. Jest to forma zabezpieczenia, aby w dalszych krokach nie wysłać do wszystkich respondentów zaproszenia.


3. W kroku 3 konfiguracji wysyłki wybieramy ZAPISANE ZAPROSZENIE i wybieramy odpowiednio zaproszenia które chcemy modyfikować.

4. W sekcji "Treść zaproszenia" w edytorze tekstu mamy możliwość zmiany dowolnej testu lub podstawienia nowego szablonu html.
Jeżeli chcemy dodać własny HTML to wybieramy ikonę:


Po podmianie htmla trzeba pamiętać, że jeżeli w poprzedniej wersji zaproszenia mieliśmy dodane dodatkowe parametry np: external_key, prefill czy makra do wypisania się z mailngu [UNSUBSCRIBE_URL] trzeba je dodać w ten sam sposób pod grafiką lub testem.

5. Jeżeli chcemy aby nasz szablon podmienił się w pod tą samą nazwą to zostawiamy tytuł szablonu i wybieramy ZAPISZ BEZ WYSYŁANIA.

W przypadku zmiany tytułu szablonu zapiszę się on jako nowy szablon wiadomości.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?