Czasami zdarza się, że w jednym kwestionariuszu nie jesteś w stanie zawrzeć wszystkich pytań, na które chciałbyś znać odpowiedź. Często dzieje się tak w przypadku widgetu, który w związku ze swoją funkcją, ma ograniczoną formę. Zdarza się tak często także wtedy, gdy tworzysz ankiety w różnych wersjach językowych. Wówczas najlepiej skorzystać z naszej nowej funkcji – przekierowania pomiędzy ankietami.

Jak działa nowa funkcja?

Funkcja ta pozwala na przekierowanie respondenta do innej ankiety, po udzieleniu przez niego konkretnej odpowiedzi. Przykładowo: tworzymy kwestionariusz o nawykach żywieniowych i badamy zarówno Polaków, jak i osoby z zagranicy. Do tego potrzebne będą nam dwie wersje językowe jednej ankiety. Aby uniknąć pomyłek przy wysyłaniu odpowiedniej wersji, wystarczy stworzyć jeden kwestionariusz, który połączy oba badania pytaniem „Wybierz język ankiety”. Po zaznaczeniu odpowiedniego języka respondent zostanie przekierowany do polskiej lub angielskiej wersji kwestionariusza. I gotowe!

Jak skorzystać z przekierowania pomiędzy ankietami?

Aby skorzystać z nowej funkcji należy przede wszystkim stworzyć kwestionariusze, do których Twój respondent zostanie przekierowany. Potem dodaj nową ankietę, w której zadasz pytanie rozdzielające, np. „Wybierz język ankiety”. Następnie w oknie „Po wybraniu tej odpowiedzi” zaznacz odpowiedni kwestionariusz, np. przy odpowiedzi „English” wybierz „Przekieruj do ankiety: Eating habits”.

Kiedy stosować nową funkcję?

Z przekierowania między ankietami możemy skorzystać przy tworzeniu ankiet w różnych językach, które chcemy połączyć jednym kwestionariuszem, w sposób o którym pisaliśmy powyżej. Nowa funkcja może być także pomocna przy użyciu widgetu, który jest pewnego rodzaju skróconym kwestionariuszem, w ramach którego masz możliwość stworzyć jedną stronę ankiety z kilkoma rodzajami pytań. Stanowi on często formę wstępu do dalszego badania. Właściciel witryny zadaje kilka pytań wprowadzających, po wypełnieniu których respondent zostaje przekierowany do właściwej, rozbudowanej ankiety.

Aby ustawić przekierowanie z widgetu do właściwego kwestionariusza, należy wejść w zakładkę „Tworzenie”, a następnie wybrać „Ustawienia widgetu”.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej funkcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?