Często słyszymy to pytanie: Co się stanie jak zostaną spełnione reguły wyświetlania dwóch widgetów? Czy wtedy pojawią się na stronie równocześnie?

Odpowiedź brzmi NIE.

W pierwszej kolejności pojawią się widgety, które są zdefiniowane w oparciu reguły takie jak adres URL strony lub strony poprzedniej. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione wówczas przychodzi czas na reguły, które uruchamiają się w oparciu o czas na stronie lub witrynie, oraz w oparciu o zachowanie użytkownika (scroll, ruchy myszką) czy w końcu wykonanie kodu JavaScript.

Jeżeli jednocześnie zostaną spełnione reguły dwóch ankiet wówczas zostanie wyświetlona tak, która została stworzona jako pierwsza.

Wymuszenie kolejności wyświetlania się widgetów

Jeżeli wymusić kolejność wyświetlania się widgetów to możesz to zrobić przy użyciu reguły wyświetlania w oparciu o kod JavaScript.

Załóżmy, że chcesz, aby najpierw wyświetlił się widget o ID 123456, a dopiero jak ten zostanie wypełniony powinien się wyświetlić widget o ID 654321.

Żaby to tak zadziałało w widgetcie numer 2 musisz zdefiniować następującą regułę wyświetlania


function widgetJSRule(complete) {
if(superWidget.getCookie('survey_filled_123456') == "1") {
complete(true);
}
else {
complete(false);
}
}

Metoda superWidget.getCookie('survey_filled_123456') zwraca informację o tym czy istnieje ciastko survey_filled_123456 i ma wartość 1. A jeżeli takie ciastko istnieje, to oznacza, że ankieta o ID 123456 została już wypełniona przez tego użytkownika.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?