Adres ankiety to jej wizytówka. To pierwszy punkt styczności respondenta z samą ankietą. Powinien więc zachęcać do jej wypełnienia – nie może być zbyt długi czy skomplikowany.

W serwisie umożliwiamy stworzenie linka do ankiety w tzw. subdomenie, czyli np. pod adresem: http://spotkanie.webankieta.pl. To nie jedyna domena do dyspozycji użytkowników. Ankietę można umieścić również w domenach dostępnych w serwisie.

Jak stworzyć elegancki adres ankiety?

  1. Po utworzeniu ankiety, wejdź w zakładkę Zbieranie(1), a następnie kliknij Link do ankiety (2).

  2. W polu „Nazwa” wpisujemy np.: nazwa firmy czy tytuł badania np.: , np.: „ badanie-satysfakcji”, (3)

  3. Kolejnym krokiem jest wybranie domeny, w której chcemy aby nasza ankieta się znalazła. Wybieramy domenę webankieta.pl

  4. Po wybraniu odpowiedniej domeny klikamy w przycisk „Generuj link” (5) Finalnie w polu „Link do ankiety” pojawi się nasza alternatywny link do badania. (6)

  5. Wygenerowany przez nas alternatywny link możemy w każdej chwili usunąć klikając „Usuń link”.

O czym warto pamiętać?

  • Subdomeny dostępne są dla wszystkich użytkowników serwisu, więc może zdarzyć się tak, że wybrany adres będzie już zajęty przez innego użytkownika. W takie sytuacji pojawi się komunikat u góry ekranu ”Wybrany adres jest już zajęty”. Zalecamy wtedy sprawdzenie dostępności w innej domenie lub wybór innej nazwy.

  • W skróconym linku nie powinno znaleźć się więcej niż 20 znaków. W przypadku przekroczenia tej liczby w nawie i próbie wygenerowania linku, pojawi się komunikat “Podany adres jest za długi. Maksymalna długość do 20 znaków”

  • Jeżeli chcesz umieścić ankietę w domenie swojej firmy, zapraszamy do lektury artykułu.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?