Wszystkie kolekcje
Zbieranie
Link do ankiety
Łatwy do zapamiętania adres ankiety
Łatwy do zapamiętania adres ankiety
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Adres ankiety to jej wizytówka. To pierwszy punkt styczności respondenta z samą ankietą. Powinien więc zachęcać do jej wypełnienia – nie może być zbyt długi czy skomplikowany.

W serwisie umożliwiamy stworzenie linka do ankiety w tzw. subdomenie, czyli np. pod adresem: http://spotkanie.webankieta.pl. To nie jedyna domena do dyspozycji użytkowników. Ankietę można umieścić również w domenach dostępnych w serwisie.

Jak stworzyć elegancki adres ankiety?

  1. Po utworzeniu ankiety, wejdź w zakładkę Zbieranie, a następnie kliknij Link do ankiety

  2. W polu „Nazwa” wpisujemy np.: nazwa firmy czy tytuł badania np.: , np.: badanie-konsumentow.

  3. Kolejnym krokiem jest wybranie domeny, w której chcemy aby nasza ankieta się znalazła. Wybieramy domenę webankieta.pl

  4. Po wybraniu odpowiedniej domeny klikamy w przycisk „Generuj link” Finalnie w polu „Link do ankiety” pojawi się nasza alternatywny link do badania.

  5. Wygenerowany przez nas alternatywny link możemy w każdej chwili usunąć klikając „Usuń link”.

O czym warto pamiętać?

  • Subdomeny dostępne są dla wszystkich użytkowników serwisu, więc może zdarzyć się tak, że wybrany adres będzie już zajęty przez innego użytkownika. W takie sytuacji pojawi się komunikat u góry ekranu ”Wybrany adres jest już zajęty”. Zalecamy wtedy sprawdzenie dostępności w innej domenie lub wybór innej nazwy.

  • W skróconym linku nie powinno znaleźć się więcej niż 20 znaków. W przypadku przekroczenia tej liczby w nawie i próbie wygenerowania linku, pojawi się komunikat “Podany adres jest za długi. Maksymalna długość do 20 znaków”

  • Jeżeli chcesz umieścić ankietę w domenie swojej firmy, zapraszamy do lektury artykułu.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?