Nie każdy respondent rzetelnie podchodzi do wypełniania ankiety, czasem więc konieczne jest usunięcie takiego wypełnienia lub skorygowanie odpowiedzi. Umożliwia to tworzenie w dalszych krokach wiarygodnych analiz danych, a więc prowadzi do uwierzytelnienia wyników badania. Za niepoprawne wypełnienia uważa się m.in. żarty, treści niezrozumiałe czy niekompletne.

Jak usunąć niepoprawne wypełnienia?

  1. Kliknij Wyniki (1), a następnie Pojedyncze arkusze (2).

  2. Wybierz arkusz do usunięcia, przerzucając pojedyncze wypełnienia przyciskiem Poprzedni lub Następny, bądź rozwijając listę rozwiązań (3) i klikając w odpowiedni numer arkusza.

  3. Aby usunąć oglądany w danym momencie arkusz (a więc ten, którego numer wybraliśmy), kliknij Usuń arkusz (4).

Jak zmienić niepoprawne wypełnienia?

  1. Aby edytować pojedyncze arkusze z powodu np. błędu ortograficznego, który nie wygląda profesjonalnie w eksportowych przez Ciebie wynikach, w pierwszej kolejności przejdź do zakładki Wyniki(1) , następnie wybierz opcję „Pojedyncze arkusze” (2) dalej za pomocą przycisku Poprzedni lub Następny (3), bądź za pomocą rozwijalnej listy rozwiązań (4) i kliknij w odpowiedni numer arkusza.

  2. Kiedy odnajdziesz pojedynczy arkusz z błędem po prostu popraw go wpisując poprawną formę (5).


  3. Aby zmiany wprowadzone w pojedynczy arkusz zostały zapamiętane musisz zmienić wymaganą treść (6), a następnie je zapisać (7).


O czym warto pamiętać?

  • Usuwać arkusze możemy w dowolnym momencie trwania ankiety, a także po jej zakończeniu.

  • Usuwanie nierzetelnie czy tez nie do końca wypełnionych kwestionariuszy jest niezbędne dla uzyskania wiarygodnych wyników w badaniach.

  • Zmiana odpowiedzi w kwestionariuszu pozwala na ujednolicenie odpowiedzi w pytaniach otwartych lub poprawienie popełnionych literówek. Np.: Warszawa, warszawa, WARSZAWA, Warzsawa

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?