Wszystkie kolekcje
Wyniki i raporty
Wyniki i filtrowanie
Usuwanie niepoprawnych wypełnień ankiety (testy, żarty, pomyłki)
Usuwanie niepoprawnych wypełnień ankiety (testy, żarty, pomyłki)
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Nie każdy respondent rzetelnie podchodzi do wypełniania ankiety, czasem więc konieczne jest usunięcie takiego wypełnienia lub skorygowanie odpowiedzi. Umożliwia to tworzenie w dalszych krokach wiarygodnych analiz danych, a więc prowadzi do uwierzytelnienia wyników badania. Za niepoprawne wypełnienia uważa się m.in. żarty, treści niezrozumiałe czy niekompletne.

Jak usunąć niepoprawne wypełnienia?

  1. Kliknij Wyniki, a następnie Wypełnienia.

  2. Wybierz arkusz do usunięcia, przerzucając pojedyncze wypełnienia przyciskiem Poprzedni lub Następny, bądź rozwijając listę rozwiązań i klikając w odpowiedni numer wypełnienia.

  3. Aby usunąć oglądany w danym momencie arkusz (a więc ten, którego numer wybraliśmy), kliknij Usuń arkusz.

Jak zmienić niepoprawne wypełnienia?

  1. Aby edytować pojedyncze wypełnienie z powodu np. błędu ortograficznego, który nie wygląda profesjonalnie w eksportowych przez Ciebie wynikach, w pierwszej kolejności przejdź do zakładki Wyniki, następnie wybierz opcję „Wypełnienia” dalej za pomocą przycisku Poprzedni lub Następny, bądź za pomocą rozwijalnej listy rozwiązań i kliknij w odpowiedni numer wypełnienia.

  2. Kiedy odnajdziesz pojedyncze wypełnienie z błędem po prostu popraw go wpisując poprawną formę.


  3. Aby zmiany wprowadzone w pojedynczym wypełnieniu zostały zapamiętane musisz zmienić wymaganą treść, a następnie je zapisać.


O czym warto pamiętać?

  • Usuwać wypełnienia możemy w dowolnym momencie trwania ankiety, a także po jej zakończeniu.

  • Usuwanie nierzetelnie czy tez nie do końca wypełnionych kwestionariuszy jest niezbędne dla uzyskania wiarygodnych wyników w badaniach.

  • Zmiana odpowiedzi w kwestionariuszu pozwala na ujednolicenie odpowiedzi w pytaniach otwartych lub poprawienie popełnionych literówek. Np.: Warszawa, warszawa, WARSZAWA, Warzsawa

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?