Wygląd
Piotr Sadowski avatar
Napisane przez Piotr Sadowski
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W zakładce wygląd możesz dokonać wszelkich zmian w wyglądzie ankiety.

Ekran podzielony jest na 4 sekcje w których możesz decydować o:

  1. kolorze,

  2. dodatkowych elementach,

  3. rozmiarze,

  4. pozycji na stronie.

W każdej chwili możesz włączyć (lub wyłączyć) podgląd Twojej ankiety.

Podgląd "na żywo" prezentuje jak Twoje ustawienia wpływają na to jak finalnie będzie wyglądała ankieta na Twojej stronie.

Kolorystyka

Domyślnie masz do dyspozycji dwa zestawy kolorystyki Twojej ankiety Jasna i Ciemna. Po kliknięciu na odpowiedni kwadrat wybierasz kolorystykę dla swojej ankiety, co zostaje potwierdzone niebieską obwolutą.

Po najechaniu na kwadracie pojawia się również ikonka kopiowania kolorystyki, po to abyś mógł/mogła stworzyć własną kolorystykę dostosowaną do kolorystyki Twojej strony WWW.

Jeżeli chcesz stworzyć swoją kolorystykę od podstaw, kliknij na ikonkę zielonego plusika.

Na obrazku powyżej widać stworzoną dodatkową kolorystykę o nazwie "Moja kolorystyka". Po najechaniu na kwadracie pojawia się ikonka ołówka (do edycji kolorystyki), oraz znana już nam ikonka do kopiowania.

Elementy ankiety

Dodatkowy nagłówek

W tej sekcji możesz dodać nagłówek swojej ankiety. Na obrazku poniżej widać rezultat zaznaczenia opcji "Dodaj nagłówek". To zielona belka z napisem "Szybkie pytanie".

Ta opcja nie zawsze będzie potrzebna / przydatna. Dlatego, jeżeli Twoje pytania same "tłumaczą się za siebie" wówczas warto zrezygnować z dodatkowego nagłówka

Ukryj przycisk zamykania

Po zaznaczeniu tej opcji, krzyżyk w prawym górnym rogu zostanie ukryty. Tym samym twoi respondenci nie będą w stanie zamknąć ankiety bez jej wypełniania.

Jedyna możliwość, aby popup zniknął to wypełnienie ankiety od początku do końca.

Rozmiar

W tej sekcji możesz określić jak szeroki będzie Twój popup wyświetlający ankietę.

Im bardziej rozbudowane są Twoje pytania tym bardziej powinieneś rozważyć poszerzenie swojego popupa. Pamiętaj tylko o tym, żeby nie przysłonić całej strony.

Wysokość popupa dostosuje się sama do pytania, znajdującego się na stronie. Ankieta wykorzysta całą szerokość, a wysokość będzie tylko pochodną.

Pozycja na stronie

Domyślna pozycja popup'u na stronie to prawy dolny róg. Ale jeżeli chcesz zmienić tę pozycję top możesz to zrobić w tej sekcji. Na tym przykładzie widać, że na jednej stronie chat od Intercoma i ankietę. Zwiększając odstęp od krawędzi sprawiliśmy, że ankieta nie nachodzi na chat.

Innym sposobem byłoby ustawienie ankiety w prawym górnym rogu lub w lewym dolnym rogu.

Jeżeli chcesz stworzyć popup, który wyskakuje na środku strony, wówczas ustaw pożywkę na środku (w pionie i w poziomie) i ustaw dużą szerokość okna. Wówczas nikt nie ucieknie od Twojej ankiety ;)

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?