Wszystkie kolekcje
Tworzenie i wygląd
Podstawy
Dodawanie multimediów do treści pytania
Dodawanie multimediów do treści pytania
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Dzięki tej funkcji w treści pytania lub odpowiedzi umieścisz różnego rodzaju multimedia – zdjęcia, filmy lub pliki dźwiękowe. To sprawia, że wypełnianie ankiety jest bardziej atrakcyjne. To również narzędzie, dzięki któremu mamy możliwość przedstawienia respondentowi większej ilości informacji do oceny. To w końcu możliwość realizacji specyficznych celów badania – wymagających uwzględnienia multimediów (np. badania dotyczące reklam telewizyjnych).

Jak dodać film z YouTube?

 1. Zanim zaczniesz dodawanie filmów z YouTube musisz posiadać konto w tym serwisie, jak również wgrać na nie filmy, które będziesz chciał wykorzystać w ankiecie.

 2. Następnie, przy dodawaniu pytania (Zobacz jak dodać pytanie) kliknij ikonkę edycji, aby uzyskać dostęp do zaawansowanej edycji pytania, bądź odpowiedzi.

 3. Aby dodać film z YouTube, w zaawansowanym menu edycji pytania/odpowiedzi kliknij.

 4. W pole formularza wklej link do filmiku znajdującego się na tym serwisie i zatwierdź zmiany, wybierając Wstaw. Aby zrezygnować kliknij Anuluj.


Jak dodać obrazek?

 1. W celu dodania obrazu, w menu zaawansowanej edycji wybierz (4).

 2. Aby dodać obraz umiejscowiony w Internecie, kliknij Z adresu URL, a następnie w pole formularza wklej adres URL grafiki (adres ten uzyskujemy klikając prawym przyciskiem myszy na obrazie i wybierając Kopij adres URL grafiki).

 3. Zatwierdź zmiany, klikając Wstaw, bądź Anuluj, jeśli chcesz zrezygnować z wprowadzonych zmian.

 4. Aby dodać obraz z dysku, w menu zaawansowanej edycji wybierz – jak w kroku poprzednim.

 5. Kliknij Z dysku, a następnie wybierz plik i podaj lokalizację obrazu na dysku swojego komputera, po czym zatwierdź zmiany, wybierając Wstaw. W celu rezygnacji z tego kroku kliknij Anuluj.

Jak dodać treść HTML?

 1. Jeśli potrzebujesz specjalnie sformatowanego wyglądu pytania, możesz dodać je w formacie HTML. Kliknij na ikonę „Kod źródłowy”.

 2. W okienku wstaw swój kod HTML (ostylowana treść lub iframe). Całość potwierdź przyciskiem OK.

 3. Ważna informacja – wyświetlenie ramki iframe wymaga specjalnych uprawnień konta. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji.

O czym warto pamiętać?

 • Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego rozmiaru obrazka. Jeśli wrzucisz za duży, ankieta może nie wyświetlać się poprawnie. Z kolei jeśli wybierzesz za mały, może być on nieczytelny dla respondenta.

 • Rozmiar obrazu wrzucanego z dysku własnego komputera nie może przekraczać 2 MB.

 • Możesz wykorzystać zdjęcia znajdujące się na dysku Twojego komputera lub odwoływać się bezpośrednio do zdjęć umieszczonych w Internecie.

 • Dodawanie multimediów może odbywać się w trakcie tworzenia pytania, lub po jego zakończeniu, przy ponownej edycji.

 • Dźwięki, grafiki oraz filmy możemy dodawać do wszystkich pytań, niezależnie od ich rodzaju.


Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?