Wszystkie kolekcje
Jak stworzyć projekt od A do Z
Pozostałe
Jak skierować respondenta do wizytówki Google?
Jak skierować respondenta do wizytówki Google?

Czyli jak zdobyć opinię na Google Reviews.

Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

1. Przechodzimy do zakładki Tworzenie -> Ustawienia akniety i zmieniamy projekt na test.2. W zakładce TWORZENIE w pytaniu NPS dodajemy punkty do odpowiedzi promotorów.


Po jednym punkcie dla odpowiedzi 9 i 10:


3. W dalszej kolejności przechodzimy do zakładki TWORZENIE --> Informacja zwrotna.4. Dodajemy nowy obszar np: promotorzy5. Po wybraniu DODAJ OBSZAR dodajemy jego nazwę i zaznaczamy checkboxy przy odpowiedziach 9 i 10 i zapisujemy zmianę.
6. Wracamy ponownie do zakładki USTAWIENIA -->Informacja zwrotna i wybieramy przycisk Dodaj nową informację zwrotną. W niej dodajemy jej nazwę np: Promotorzy i ustawiamy logikę na podstawie której dana informacja ma się pojawić respondentowi.

Czyli w pierwszym polu wybierzmy wcześniej stworzony obszar (Promotorzy), gdzie SUMA PUNKTÓW jest RÓWNA - LICZBIE = 1. Co oznacza, że dana informacja pokaże się ankietowanemu na stronie podziękowania, gdy zdobędzie 1 punkt z testu. A taką możliwość będzie miał, gdy wybierze odpowiedź 9 lub 10 w pytaniu NPS.

W edytorze tekstu dodajemy własną treść z linkiem do Wizytówki Google.


Jeżeli chcesz aby Twój link był w formie hiperłącza należy w edytorze teksty zaznaczyć dany link i wybrać opcję "wstaw edytuj link"

Następnie w miejscu pola URL wpisujemy adres strony.

Na końcu zapisujemy zmianę przyciskiem ZAPISZ.

7. Analogicznie do pkt. 6 dodajemy informację zwrotną dla wszystkich innych respondentów, którzy w teście nie zdobyli żadnego punktu.8. Ostatni krok to przejście do zakładki TWORZENIE. W niej przechodzimy do strony podziękowania. Usuwamy tekst podziękowania i dodajemy makro [FEEDBACK]


9. Finalnie osoby które udzielą odpowiedzi 9 i 10 otrzymają taki ekran podziękowania.

10. Osobom, które nie były promotorami pojawi się taki ekran podziękowania.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?