Jeżeli posiadasz już bazę kontaktów z dodatkowymi danymi na temat twoich respondentów (Zobacz jak to zrobić) możesz stworzyć kwestionariusz ankiety, w którym wykorzystasz dane przypisane do respondenta.

Ta funkcja pozwala na stworzenie dynamicznej treści kwestionariusza. Możesz zwracać się w jego treści do respondentów używając formy grzecznościowej Pan/Pani lub po imieniu. System zadba o to, aby każdy z respondentów otrzymał odpowiednią treść. Twoim zadaniem jest zadbanie o stworzenie szablonu takiej komunikacji oraz o dane, które będą podstawione w tym szablonie.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z zastosowania takiego mechanizmu jest zapewnienie Twoich Klientów, że są oni traktowani w specjalny, indywidualny sposób. Ale to nie jedyny przypadek użycia mechanizmu -przykładów wykorzystania jest wiele.

Jeżeli znasz mechanizm korespondencji seryjnej w Microsoft Word, to ten mechanizm działa na podobnych zasadach. Mamy nadzieję, że ta analogia pozwoli Ci zrozumieć sens i sposób działania.

Jak stworzyć dedykowane zaproszenie?

 1. W celu całkowitego spersonalizowania kwestionariusza oraz zaproszenia do wypełnienia ankiety pamiętaj aby na początek dodać etykiety do posiadanych przez Ciebie kontaktów – jeżeli do tej pory tego nie zrobiłeś. Instrukcję znajdziesz tutaj.

 2. Na potrzeby tego przykładu posłużymy się etykietami zaprezentowanymi poniżej.
  Pamiętaj, że swoje etykiety możesz dodać w każdej chwili, lub zaimportować wraz z plikiem kontaktów.

 3. Po dodaniu respondentów ze swojej bazy kontaktów (Zobacz jak), kliknij w zakładkę „Ustawienia”.

 4. Następnie wybierz opcję „Ustawienia ankiety”.

5. W sekcji " Bezpieczeństwo" ustaw najwyższy poziom bezpieczeństwa wraz w włączoną identyfikacją respondentów.

6. W dalszej części przejdź do zakładki „Zbieranie”, a następnie wybierz opcję „Wysyłka na mail”.

7. W dalszej części wybierz opcję „Skonfiguruj wysyłkę”, oraz postępuj wedle dalszych wskazówek.

8. Dojdź do ostatniego kroku, w którym zarządzasz treścią swojego zaproszenia.
9. Aby spersonalizować swoje zaproszenie w miejscu „Treść zaproszenia” umieść swoje etykiety nadane lub zaimportowane wcześniej w sekcji kontakty.

10. W przykładzie poniżej wybrane etykiety to: Imię, Nazwisko oraz Firma, ale mogą to być dowolne etykiety, które będą dla Ciebie przydatne.
11. Z przycisku "Dynamiczna zawartość" możesz wybrać etykiety w treści tekstu zaproszenia. Jak widać poniżej w miejsce marka [IMIE] i [NAZWISKO] podstawią się dane, które wcześniej umieściliśmy w bazie mailingowej.

12. Poniżej zaproszenia jest widoczny pogląd końcowej wiadomości. Jeżeli w tym miejscu znaczniki zostały zamienione w poprawny sposób, zostaną również poprawnie zamienione w treści wiadomości, którą wyślesz do respondentów.

Jak stworzyć kwestionariusz zawierający dane respondenta?

 1. W tym przypadku Twoja lista respondentów musi być zdefiniowana w taki sam sposób w jaki definiowałeś ją na potrzeby dedykowanego zaproszenia. Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, wykonaj kroki z punktów 1-6 z poprzedniego przykładu.

 2. Tak samo jak w przypadku treści zaproszenia, tak i w kwestionariuszu możemy korzystać ze specjalnych znaczników etykiet. Wystarczy wpisać nazwę etykiety w kwadratowych nawiasach w odpowiednim miejscu. Np. [IMIE],, czy nazwa ” [NAZWA] ” wywołuje u Ciebie pozytywne emocje?

  Bez tytułu
 3. Dla naszego przykładowego Błażeja, z przykładową nazwą hotelu „Biały Dom”, pokaże się to w poniższy sposób.

  Bez tytułu

O czym warto pamiętać?

 • Aby stworzyć dynamiczną treść kwestionariusza i zaproszenia do wypełnienia, Twoja ankieta musi posiadać najwyższy poziom zabezpieczeń – ankieta zabezpieczona tokenem.

 • Dynamiczne etykiety pojawią się na Twoim koncie jeżeli na liście kontaktów posiadasz dodatkowe etykiety.

 • Specjalne znaczniki etykiet:

  • nie zawierają znaków diakrytycznych,

  • są pisane wielkimi literami,

  • spacje są zamieniane na znak _


Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?