Istnieje możliwość pobrania listy szablonów maili z konta użytkownika platformy Webankieta przy pomocy webhooka. Webhook to nic innego jak URL wywoływany za pomocą innego systemu informatycznego lub otwierany w zwykłej przeglądarce.

Postać adresu URL jest następująca:

https://www.webankieta.pl/webhooks/[id_account]/[webhook_key]/[webhook_auth]/mailing-templates-list?dodatkowe_parametry

Dodatkowe parametry to:

  • id_account – ID Twojego konta na platformie Webankieta. Aby je poznać zapraszamy do kontaktu.

  • webhook_key i webhook_auth – klucz i autoryzacja Webhooka. Parametry dostępne po zalogowaniu na konto użytkownika w zakładce Konto -> Ustawienia -> Integracje. Po wygenerowaniu kluczy otrzymasz ich wartości.

  • dodatkowe_parametry – dodatkowe parametry określające adresata wiadomości i termin wysyłki zaproszenia. Mogą być one wysyłane jako parametry GET lub jako parametry POST. Są to:limit = 20 – domyślna wartość. Nie ma możliwości wysłania więcej niż 20 szablonów na raz.offset = 1

Przykładowa odpowiedź w JSON:

[
{
"id":69047,
"name":"Tytul ankiety testowej",
"subject":"Wewnętrzny Tytul ankiety testowej",
"body":"<p>Witaj,<br /> <br /> Zapraszam do wypełnienia ankiety na temat Sukcesor w programie dla TOP OMS<br /> Wypełnienie ankiety powinno zająć około 60 minut<br /> <br /> Aby wypełnić ankietę kliknij na link:.....",
"date_created":"2011-09-19 13:22:06"
},
{
...
}
]

Oprócz powyższej metody możesz również pobrać ID zaproszenia bezpośrednio z panelu użytkownika. Więcej o tej metodzie dowiesz się w tym artykule:

https://pomoc.webankieta.pl/pl/articles/5139642-skad-wziac-template_id

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?