Wszystkie kolekcje
Tworzenie i wygląd
Wygląd
Własne logo i kolory kwestionariusza
Własne logo i kolory kwestionariusza
Julia Czarnowska avatar
Napisane przez Julia Czarnowska
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Profesjonalny wygląd to podstawa dobrej ankiety. Jeśli ustawisz logotyp i kolorystykę zgodną z kolorami Twojej firmy czy brandu, respondenci nabiorą dużo większego zaufania do kwestionariusza i chętniej wezmą udział w Twoim badaniu.

Domyślnie, w każdym nowo stworzonym kwestionariuszu, wybrany jest domyślny styl z logiem Webankiety. Jednak możesz to zmienić korzystając ze stworzonego samodzielnie stylu. Co więcej, możesz stworzyć kilka styli i w różnych projektach stosować wygląd właściwy dla danego badania.

Jeśli nasze narzędzie do zmiany kolorów oferuje według Ciebie zbyt mało możliwości, możesz umieścić w ankiecie własny arkusz CSS, który pozwala dowolnie modyfikować praktycznie wszystkie elementy kwestionariusza.

Jak zmienić aktywny styl?

 1. Kliknij zakładkę Tworzenie, a następnie Wygląd:

 2. W sekcji „Style” możesz wybrać jeden z gotowych styli lub dodać własny.


  Najechanie kursorem na jeden z gotowych szablonów, spowoduje wyświetlenie przycisku umożliwiającego skopiowanie stylu i dopasowanie go własnych potrzeb, zaś kliknięcie w gotowy styl spowoduje wyświetlenie zaprojektowanej ankiety w wybranym stylu 3. Po wybraniu stylu możesz podejrzeć swoją ankietę w różnych trybach - PC, smartfon i tablet, i przetestować jej działanie. Tryb wyświetlania możesz zmienić za pomocą kontrolki w prawym górnym rogu ankiety.

Jak dodać własny styl?

 1. Kliknij w nawigacji u góry ekranu Tworzenie --> Wygląd, a następnie kliknij na ikonę (+) - Nowy.

  Spowoduje to wyświetlenie kreatora styli. Kreator jest łatwy w obsłudze i pozwala obserwować wprowadzone zmiany w trybie rzeczywistym.

 2. Na pasku bocznym znajduje się pole do ustawienia nazwy stylu, wyboru czcionki, ustawienia logo i tła ankiety, jak też koloru elementów w ankiecie - przycisków, treści pytań oraz tła.

  Dodatkowo, dostępny jest przycisk umożliwiający wgranie własnego arkusza CSS.

 3. Twoja ankieta może być wyświetlona w różnych czcionkach - w celu wyboru czcionki wystarczy kliknąć ikonę koła zębatego obok frazy "Czcionka" - pozwoli Ci to na wybór jednej z kilku dostępnych fontów, oraz rozmiaru.

 4. Do swojej ankiety możesz dodać logo swojej firmy, lub dowolny graficzny nagłówek - możesz to zrobić poprzez kliknięcie koła zębatego przy wyrazie "Logo".

  W widocznym okienku możesz ustawić rozmiar wgranego obrazka, przyciąć obrazek, usunąć logo całkowicie, a także wybrać położenie nagłówka.

 5. Kreator styli daje możliwość wyboru koloru tła kwestionariusza z palety barw lub wgrania pliku graficznego, które będzie stanowiło tło ankiety. Dodatkowo możliwe jest ustawienie poziomu przezroczystości tła.


  Po wgraniu własnego tła dostępna jest też opcja wyboru, czy tło ma być dopasowane do ekranu.

  Dostępna jest też opcja wprowadzenia własnego kodu heksadecymalnego koloru (np. z księgi identyfikacji wizualnej) lub wyboru natężenia na suwakach.

 6. Możesz też wybrać kolor pozostałych elementów w ankiecie - wystarczy kliknąć w pole obok tekstu odpowiadającego danemu elementowi - spowoduje to wyświetlenie selektora kolorów elementu.

 7. Dla zaawansowanych użytkowników dostępna jest także opcja wklejenia własnego arkusza CSS.


  Dzięki tej opcji możesz jeszcze bardziej dostosować wygląd ankiety do swoich potrzeb.

  Użycie własnego stylu CSS jest sygnalizowane stosownym komunikatem:

 8. Pamiętaj, aby zapisać swój styl za pomocą przycisku "Zapisz" dostępnego w lewym dolnym rogu - style i zmiany w nich dokonane nie zapisują się automatycznie.

O czym warto pamiętać?

 • System pozwala na umieszczenie w nagłówku jednego pliku graficznego z logo. Jeśli jednak musisz wstawić więcej niż 1 logotyp, możesz z łatwością „oszukać system”, przygotowując plik graficzny zawierający dowolną liczbę logotypów i wgranie jako logo tego właśnie pliku.

 • Szatę graficzną ankiety możemy zmieniać w dowolnym czasie trwania ankiety.

 • Raz stworzony styl możesz wykorzystywać do wszystkich ankiet stworzonych na Twoim koncie.

 • Jeżeli zastosowałeś styl w wielu Twoich ankietach i zmienisz logo w tym stylu, zmiany będą widoczne we wszystkich ankietach wykorzystujących dany styl.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?