Dodawanie nowej ankiety
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Do dyspozycji masz aż trzy rodzaje kwestionariusza. Każdy rodzaj różni się przede wszystkim przeznaczeniem. Do większości badań będzie Ci potrzebna klasyczna Webankieta. Jeżeli chcesz przeprowadzić test wiedzy, test diagnostyczny lub test psychologiczny wybierz Test. Natomiast jeżeli chcesz dotrzeć z badaniem do użytkowników swojej strony internetowej gorąco polecamy Widget.

 1. Ankieta jest klasycznym badaniem opinii zwykle na temat jakiegoś zagadnienia. Uzyskane dzięki ankiecie wyniki zbiorcze z udzielonych odpowiedzi prezentowane są w ujęciu liczbowym i procentowym. Jeżeli nie jesteś pewien co wybrać to wybierz ankietę. Sprawdza się w 95% zastosowań.

 2. Test to ankieta z możliwością przypisania punktów do określonych odpowiedzi. Na podstawie uzyskanej ilości punktów obliczany jest wynik końcowy. Jest to technika mająca zastosowanie głównie w ocenach pracowniczych dla działów HR, kwestionariuszach pomiaru cech osobowości czy przy innego rodzaju ewaluacji. Dodatkowo w tym rodzaju badania możesz zdefiniować mierzone kategorie (obszary) a następnie zdefiniować odpowiednią interpretację wyników, która będzie wynikiem całego badania.

 3. Widget na stronę WWW to mało inwazyjna forma ankiety widoczna na Twojej stronie WWW. Widget może się pojawić w dowolnie zdefiniowanym momencie. Zawsze będzie zawierał tylko i wyłącznie jedno pytanie, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca na ekranie. Jeżeli będziesz chciał rozwinąć tematykę badania rozpoczętą w widgecie, możesz kontynuować badania w pełnym badaniu ankietowym. Badanie wyświetli się w nowej karcie przeglądarki lub na warstwie zasłaniającej stronę internetową.

Jak dodać ankietę?

Aby dodać pierwszą ankietę:

 1. Wejdź do zakładki Projekty w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Stwórz projekt". Spowoduje to wyświetlenie formularza pozwalającego na stworzenie ankiety lub testu.

 2. Następnie wybieramy "Stwórz pusty"

 3. Z menu po lewej stronie wybieramy interesującą nas formę projektu. W tym wypadku wybieramy "Ankieta" i dodajemy jej tytuł.

 4. Na końcu klikamy na przycisk "Rozpocznij:

 5. System przeniesie nas do zakładki "Tworzenie", w której możemy dodać pierwsze pytanie"

O czym warto pamiętać?

 • Ważne by dopasować rodzaj ankiety do jej treści (ułatwia to jej tworzenie i późniejszą analizę).

 • Tytuł ankiety powinien być stosunkowo krótki i zawierać w możliwie najmniejszej liczbie słów zawarty w niej problem.

 • Tytuł ankiety nie powinien zawierać treści zaproszenia do wypełnienia ankiety. Tę dodasz w kolejnych etapach tworzenia ankiety.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?