Wszystkie kolekcje
Tworzenie i wygląd
Podstawy
Zmiana kolejności pytań lub stron w ankiecie
Zmiana kolejności pytań lub stron w ankiecie
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Stworzyłeś już cały kwestionariusz, jednak zdałeś sobie sprawę, że kolejność pytań nie jest prawidłowa? W Webankieta.pl możesz ją zmienić – i to w bardzo prosty sposób. Odpowiednia kolejność pytań oraz czytelny podział ankiety na strony może pozytywnie wpłynąć na przejrzystość ankiety, jej „przyjazność” i łatwość jej wypełniania przez respondenta.

Jak zmienić kolejność pytań/stron?

  1. W głównym menu górnym kliknij Moje ankiety, a następnie wybierz kwestionariusz/ankietę, w którym chcielibyśmy zmienić kolejność pytań bądź stron.

  2. W górnym menu wybierz zakładkę w Tworzenie.

  3. Jeśli interesuje nas sortowanie pytań, klikamy Sortowanie pytań, a jeśli chodzi nam o sortowanie stron – Sortowanie stron.

  4. Klikamy na pytanie/stronę, którą chcemy przenieść i „przeciągamy” w wybrane miejsce arkusza, a następnie „upuszczamy” je w pożądanym punkcie ankiety

  5. Kiedy sortowanie jest gotowe, zatwierdzamy zmiany zaznaczając odpowiednio (4) Zakończ sortowanie pytań, bądź zakończ sortowanie stron.

  6. Dodatkowo możesz zmienić kolejność pytań bezpośrednio w zakładce TWORZENIE, po najechaniu kursorem na dane pytanie pojawi się 6 kropek w lewym górnym rogu danego pytania. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy i przetrzymaniu możemy przeciągnąć pytanie w dowolne miejsce w ankiecie.

O czym warto pamiętać?

  • Kolejność pytań czy stron najlepiej ustawić w sposób logiczny i przemyślany, ponieważ przekłada się to na przejrzystość ankiety.

  • Zmian dotyczących kolejności pytań i stron dokonywać możemy w dowolnym momencie trwania badania, a nawet po jego zakończeniu.

  • Za pomocą sortowania stron możesz przenosić pytania pomiędzy stronami.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?