Dzięki tej funkcji możesz zabezpieczyć dostęp do swojej ankiety hasłem. Jeżeli zabezpieczysz ankietę hasłem (takim samym dla wszystkich) masz pewność, że ankieta zostanie rozwiązana jedynie przez osoby do tego uprawnione (np. tylko przez członków naszej firmy).

W serwisie Webankieta.pl mamy trzy poziomy zabezpieczeń Twojej ankiety:

  1. Średni – ankieta dostępna jest tylko przez link bezpośredni.

  2. Wysoki – ankieta dostępna jedynie po wpisaniu ustawionego wcześniej przez Ciebie hasła (Zobacz jak ustawić hasło).

  3. Najwyższy – ankieta zabezpieczona kodem jednorazowego użytku (tokenem), gdzie każdy respondent posiada swoje indywidualne jednorazowe hasło dostępu (Zobacz jak skonfigurować ankietę z tokenami).

Jak zabezpieczyć dostęp do ankiety przed osobami postronnymi?

  1. Wejdź w zakładkę Ustawienia (1), a następnie Ustawienia ankiety (2). Spowoduje to rozwinięcie menu dotyczącego tej funkcji oraz pojawienie się pól formularza, służących do modyfikacji ustawień ankiety.

  2. Wyszukaj w menu, pola formularza Bezpieczeństwo (3), a następnie wybierz interesujący Cię poziom zabezpieczeń. Im wyższy poziom, tym większa szansa, że ankieta nie zostanie wypełniona przez osoby postronne.

O czym warto pamiętać?

  • Jeśli w ankiecie zostaną już zebrane wyniki nie ma możliwości zmiany poziomu bezpieczeństwa z najwyższego na każdy inny , jak i każdego innego na najwyższy.

  • Domyślnie ustawienia ankiety pozwalają na dostęp do niej przez bezpośredni link (Bezpieczeństwo średnie).

  • Średni poziom zabezpieczeń sprawia też, że Twoja ankieta na pewno nie pojawi się w bazie ankiet serwisu, jak również nie zostanie zindeksowana przez wyszukiwarki internetowe takie jak Google.

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?