Poniżej prezentujemy Państwu trzy sposoby wysyłania zaproszeń z systemu Webankieta.pl.

Wszystkie trzy są z powodzeniem używane. My rekomendujemy trzecią opcję.

  1. Klasyczne Podszywanie się.

Standardowy sposób wysyłania zaproszeń do badania polega na tym, że serwer pocztowy Webankieta.pl wysyła zaproszenie podszywając się pod adres nadawcy.

Wysyłając korespondencję z naszego systemu odbiorca otrzyma wiadomość, gdzie będziemy się przedstawiali Państwa adresem, ale w szczegółach wiadomości będzie można znaleźć informację, że wiadomość została wysłana za pośrednictwem webankietowego serwera pocztowego.

W chwili obecnej dostarczalność maili wysyłanych tę metodą jest dość wysoka i można ją stosować, niemniej w przyszłości dostarczalność maili będzie mniejsza z powodu SPF, czyli mechanizmu, który sprawdza, czy wysłana do niego poczta pochodzi z danej domeny.

Nasze zaproszenia wysyłane tym sposobem otrzymują 9.2/10 punktów na stronie mail-tester.com.

Zapraszamy do samodzielnego testowania.

mail-tester-com

2. Ustawienie SPF na serwery pocztowe Webankieta.

Drugi sposób wysyłania zaproszeń to upgrade poprzedniego sposobu. polega na wydelegowaniu specjalnego rekordu domeny Państwa firmy na nasze serwery pocztowe tak aby były one uprawnione do wysyłania maili z Państwa domeny.

W ten sposób posiadamy autoryzację na wysyłanie maili z Państwa domeną i nie mamy problemów takich jak przy podszywaniu się pod Państwa serwer.

Ten sposób posiada jednak i swoje wady, mianowicie czysto teoretycznie jesteśmy w stanie wysyłać maile z nazwą każdego konta pocztowego z Państwa domeny np. prezesa i po drugie, jesteśmy w stanie wysyłać nieograniczoną ilość maili z Państwa domeną.

3. Udostępnienie konta SMTP do wysyłki (zalecane).

Trzeci sposób nie posiada wad dwóch poprzednich i jest rekomendowany do wysyłki zaproszeń do wypełniania badań.

Udostępnienie konta SMTP polega na stworzeniu bądź udostępnieniu istniejącego konta pocztowego np. [email protected], z którego będziemy wysyłali korespondencję do respondentów.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w tym przypadku możemy wysyłać maile tylko i wyłącznie z adresu, który Państwo nam udostępnili.

Dodatkowo mają Państwo możliwość kontroli wysyłki czyli ilości wysłanych maili bądź określenie np. godzin w których będziemy mieli dostęp do konta.

W przypadku udostępnienia konta SMTP nasz system będzie zachowywał się tak samo jak klient pocztowy np. Thunderbird, czy Outlook, a filtry antyspamowe nie będą miały wpływu na dostarczalność wysyłek.

Poniżej artykuł naszego poradnika, który poprowadzi Państwa przez proces udostępniania konta SMTP.
Wysyłanie zaproszeń z własnego adresu email

Czy udało Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie?