Zmiana pliku CSV na XLSX
Artur Zbiejcik avatar
Napisane przez Artur Zbiejcik
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Webankieta oferuje kilka możliwości eksportu danych z ankiety, testu lub formularza. Do dalszej analizy w Excelu przydatne są dwa: CSV oraz XLSX. Zaletą drugiego z tych formatów, jest to, że jest natywnym formatem Microsoft Excel i można od razu po otwarciu pliku przystąpić do analizy danych. Wadą natomiast jest fakt, że zwłaszcza w przypadku długich ankiet, generuje się bardzo długo – o wiele dłużej niż plik CSV. Dlatego zwykle rekomendujemy eksport pliku CSV, zaimportowanie go do Excela i zmiana na plik XLSX. Cały proces trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.

O tym jak wyeksportować wyniki pisaliśmy już w naszym poradniku. Poniżej instrukcja zmiany pliku CSV na XLSX. Została ona opracowana na podstawie programu Microsoft Excel 2013.

 1. Na początek zaznacz całą pierwszą kolumnę pobranego pliku (1),

 2. Następnie wybierz zakładkę „Dane” (2) i „Tekst jako kolumny” (3),

 3. Dalej zaznacz pole „Rozdzielany” (4) i przejdź „Dalej” (5),

  csv_1-1

 4. W dalszej części zaznacz te znaki, którymi rozdzielone są kolumny z danymi. Dla nas będzie to „Przecinek” (6) i wybierz, opcję „Zakończ” (7).

  csv_2

 5. Jeśli chcesz możesz też zmienić szerokość kolumn, by pokazywały całość treści w komórkach. W tym celu zaznacz wszystkie kolumny (8), a następnie wybierz opcję „Formatowanie” (9), oraz opcję „Autodopasowanie szerokości kolumn” (10),

  csv_4

 6. Pamiętaj, aby swój plik zapisać w rozszerzeniu xlsx.

P.S. Bardzo zależy na tym, żeby dowiedzieć, się czy przygotowywane przez nas artykuły faktycznie są pomocne dla naszych użytkowników. Dlatego prosimy o podzielenie się z nami opinią - wystarczy kliknąć w odpowiednią buźkę poniżej. Dziękujemy, że pomagasz nam zmieniać się na lepsze!

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?