Pierwsze uruchomienie
Piotr Sadowski avatar
Napisane przez Piotr Sadowski
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Z poniższego artykułu dowiesz się jak zainstalować kod ankiety WWW na swojej stronie i jak uruchomić swój pierwszy projekt. Jednorazowa instalacja kodu pozwoli Ci później zarządzać swoimi badaniami z poziomu interfejsu Webankiety, bez konieczności angażowania działu IT w uruchomienie nowego projektu, zmianę pytań i ustawień czy w zakończenie zbierania danych.

Jak stworzyć ankietę na stronie WWW?

 1. Wejdź do zakładki "Projekty", a następnie kliknij przycisk "Nowy projekt".

 2. Wybierz opcję "Stwórz pusty"

 3. Następnie wybierz opcję "Ankieta Pop-up" i wpisz swój tytuł - w tym wypadku nazwiemy projekt "Satysfakcja klienta" - po zakończeniu kliknij przycisk "Rozpocznij".

 4. Po utworzeniu projektu zobaczysz panel tworzenia ankiety - kliknij na przycisk "Dodaj wstęp lub pytanie", aby dodać swoje pierwsze pytanie:

 5. Po dodaniu pytań mamy stworzony projekt przykładowej ankiety na stronie WWW:

W celu aktywacji ankiety należy zrobić jeszcze dwie rzeczy:
- wkleić kod na stronie,
- włączyć zbieranie wyników i wybrać, komu będziemy wyświetlać ankietę.

Umieszczenie kodu na stronie

 1. W celu instalacji widgeta na swojej stronie należy przejść do zakładki Zbieranie, gdzie od razu pojawi się popup z kodem ankiety. Kod ankiety możesz też znaleźć w Ustawieniach w prawym górnym rogu ekranu: Konto -> Ustawienia -> Kod na stronę WWW:

 2. Dostępne będą tam 3 opcje instalacji kodu na stronie - instalacja samodzielna, zlecenie instalacji swojemu działowi IT za pomocą gotowej wiadomości oraz instalacja przez Google Tag Manager.

W tym przypadku zastosujemy opcję instalacji przez samodzielne wklejenie kodu na stronie.

Wybierz opcję "Wklej kod ankiety samodzielnie" i wygenerowany kod dodaj do sekcji <head> na swojej stronie WWW. Kod wklej na każdej stronie, na której chcesz, żeby ankieta się pojawiała.

3. Sprawdź poprawność kodu.

Wpisz adres strony, na której kod jest wklejony i kliknij "Zweryfikuj".

W oddzielnym oknie otworzy się Twoja strona - nie zamykaj jej, dopóki nie zobaczyć komunikatu, że kod działa prawidłowo.

W razie problemów sprawdź, czy na pewno kod został wklejony w odpowiednie miejsce na stronie. W razie problemów skorzystaj z pomocy swojego działu IT.

Aktywowanie zbierania wyników

 1. Przejdź do zakładki Zbieranie i przesuń przycisk "Aktywuj zbieranie"

 2. W dalszej kolejności zdefiniuj regułę, dla której ankieta powinna się wyświetlać. Do wyboru masz opcje, jak na obrazku:

  W tym wypadku zakładamy, że chcemy wyświetlać ankietę wszędzie, gdzie kod został zainstalowany na stronie.

3. Możesz także zadecydować, kiedy kod ma się wyświetlać i czy ma się pojawić raz czy ma pojawiać się cyklicznie, co wybraną przez Ciebie liczbę dni. Więcej o badaniach cyklicznych dowiesz się tutaj.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?