Badania cykliczne w ankiecie na stronę
Magdalena Żądkowska avatar
Napisane przez Magdalena Żądkowska
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Nie musisz już pamiętać o ponownym uruchomieniu ankiety. Ankieta będzie pojawiała się na stronie co wybraną przez Ciebie liczbę dni, a Ty możesz skupić się na wyciąganiu wniosków z zebranych danych 🚀

Nowa funkcja w ankiecie na stronę www (pop-up) pozwoli Ci prowadzić badania cykliczne np. badania satysfakcji użytkowników, użyteczności interfejsu czy NPS mierzony na stronie www.

Dzięki tej funkcji możesz wybrać, co jaki czas ankieta ma się wyświetlać na stronie, wtedy gdy użytkownik wypełni ankietę oraz kiedy jej nie wypełni.

Kiedy warto przeprowadzić badania cykliczne?

  • Gdy chcesz mierzyć satysfakcję i lojalność klientów w czasie, używając cyklicznego badania CSAT i NPS.

  • Gdy chcesz usprawnić działanie swojej strony internetowej poprzez ciągłe zbieranie feedbacku od użytkowników.

  • Gdy chcesz zrozumieć jak zmienia się postrzeganie Twojej marki.

  • Gdy chcesz umożliwić respondentom wypełnienie tej samej ankiety po upływie określonego czasu.

Jak włączyć funkcję badań cyklicznych?

Funkcję można włączyć w ankiecie na stronę wchodząc w zakładkę Zbieranie, a następnie Zachowanie ankiety.

  1. Najpierw zdecyduj, czy chcesz, żeby ankieta wyświetlała się dopóki użytkownik jej nie wypełni czy tylko raz.

  2. Następnie zaznacz opcję "Pokazuj ponownie" i zdecyduj po jakim czasie chcesz, żeby ankieta się pojawiała np. co 30 dni.

  3. Dla ustawienia "Wyświetlaj ankietę tylko raz" możesz też zdecydować, po jakim czasie ankieta ma się pojawić ponownie, jeśli użytkownik nie wypełni ankiety (np. co 3 dni).

Jak działa funkcja badań cyklicznych?

Informacja o wypełnieniu ankiety jest zapisywana w przeglądarce internetowej użytkownika. W momencie, gdy użytkownik wejdzie na stronę sprawdzane jest, czy wypełnił ankietę i kiedy. Jeśli od momentu wypełnienia lub niewypełnienia (w zależności od Twoich ustawień) ankiety, upłynął wybrany przez Ciebie czas, ankieta jest wyświetlana ponownie, informacja o wypełnieniu nadpisuje się i czas liczony jest od nowa.

Ważne: Jeśli użytkownik otworzy Twoją stronę na innym urządzeniu lub w innej przeglądarce, zostanie potraktowany jak nowy odwiedzający i ankieta się wyświetli.

Włączenie funkcji gdy w ankiecie są zebrane wyniki

Jeśli w Twojej ankiecie zebrane są już wyniki i włączysz funkcję badań cyklicznych, ankieta pojawi się ponownie wszystkim osobom, które wypełniły ankiety zanim funkcja była włączona. Informacja o wypełnieniu zostanie zapisana w danych przeglądarki dopiero po włączeniu funkcji.

Przykład

Adam uruchomił zbieranie wyników na stronie 1 września. 3 września włączył wyświetlanie ankiety co 30 dni. Pomiędzy 1 a 3 września w badaniu zebrało się 10 wypełnień. Po włączeniu funkcji, ankieta wyświetli się ponownie także osobom, które ją wypełniły pomiędzy 1 a 3 września. W rezultacie Adam w swoim badaniu może zebrać odpowiedzi od tych samych osób dwukrotnie. Kolejny raz ankieta pojawi się po 30 dniach.

Jak wyłączyć cykliczne zbieranie wyników?

Jeśli nie chcesz już zbierać wyników automatycznie, wystarczy, że odznaczysz opcję (checkbox) "Gdy użytkownik wypełni ankietę, pokazuj ponownie co __ dni" i "Gdy użytkownik nie wypełni ankietę, pokazuj ponownie co __ dni", lub całkowicie wyłączysz zbieranie wyników, żeby to zrobić wejdź do zakładki Zbieranie i odznacz opcję Zbieranie aktywne.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?