Wszystkie kolekcje
Ankieta na stronę www
Jak zacząć
Czym jest ankieta na stronę WWW / ankieta popup?
Czym jest ankieta na stronę WWW / ankieta popup?
Piotr Sadowski avatar
Napisane przez Piotr Sadowski
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Widget to ankieta, która wyświetlana jest na Twojej stronie internetowej i ma za zadanie zbierać feedback od jej użytkowników w momencie, gdy poruszają się po stronie. Jej zaletami są przede wszystkim:

  • szybkość uruchomienia (nie musisz zbierać bazy, pozyskiwać zgód, szukać respondentów - pytasz użytkowników swojej strony)

  • łatwość uruchomienia (wszystko konfigurujesz w Webankiecie, bez konieczności każdorazowego angażowania działu IT)

  • wyjątkowa skuteczność (wysoki wskaźnik wypełnienia do odpowiedzi)

  • wysokie możliwości targetowania (wyświetlanie tylko użytkownikom spełniającym określone kryteria)

Ankieta na stronę www

Pierwsze uruchomienie

W celu uruchomienia ankiety konieczne jest jednorazowe umieszczenie specjalnego skryptu na stronie internetowej. Możesz to zrobić samodzielnie, jeśli masz odpowiednie uprawnienia np. wykorzystując Google Tag Manager, lub przekazać do swojego działu IT. Sama operacja jest prosta jak kopiuj-wklej i nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut. Niezależnie ile ankiet tworzysz, wszystkie korzystają z tego samego skryptu, więc nie musisz powtarzać tej czynności przy każdej nowej ankiecie - wystarczy zrobić to raz.

Zarządzanie ankietami

Po instalacji skryptu, korzystając z panelu Webankiety, możesz samodzielnie uruchamiać i kończyć badania, zmieniać treść pytań i ustawiać reguły wyświetlania ankiety (targetowanie na określonych użytkowników czy na konkretne strony). Wszystkie zmiany które robisz, automatycznie aktualizują się na Twojej stronie, a skrypt pozostaje taki sam. Oznacza to, że możesz dowolnie edytować pytania i reguły wyświetlania bez angażowania działu IT.

Targetowanie

Nasz skrypt wyświetlający ankietę pozwala Ci na decydowanie komu i gdzie wyświetlić ankietę. Nie musisz być programistą, by to ustawić. Wybierz na jakich stronach ma pojawiać się ankieta, kiedy (czy od razu czy np. po przewinięciu połowy strony) i komu (np. nowym użytkownikom czy tylko obecnym klientom). Możesz też łączyć reguły w grupy, by tworzyć bardziej zaawansowane kombinacje.

Co dalej?

Jeśli chcesz zacząć badania swoich użytkowników, zobacz artykuły, które pomogą Ci w konfiguracji:

Pierwsze uruchomienie

Dostosowanie wyglądu

Reguły wyświetlania

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?